files/images/articles/optron_building.jpg

SIA „OPTRON” ir dibināta 1992.gadā kā telekomunikāciju jomas daudzprofilu kompānija.

Pašlaik OPTRON ir lielākais privātais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā, kam pieder plaša un sazarota unikāla specializētā pazemes kabeļu kanalizācija Rīgas pilsētā, kurā ir ieguldīti optisko šķiedru kabeļi vairāk kā 300 km garumā, un augsta ātruma daudzkārtēji dublēta telekomunikāciju platforma datu pārraidei. Uz šo resursu bāzes OPTRON piedāvā plaša spektra datu pārraides, interneta piekļuves, telefonijas, nomāto līniju, privāto virtuālo tīklu (VPN), Wi-Fi piekļuves pakalpojumus un piedāvā specializētus projektu risinājumus pasūtītāju īpašu vēlmju apmierināšanai. Visi pakalpojumi tiek sniegti atbilstoši SLA, garantējot kvalitāti un drošību, kā arī klientu pieprasījumu mūsdienīgu apkalpošanu ekspluatācijas procesā.

2012.gadā uzņēmums nodeva ekspluatācijā datu glabāšanas un apstrādes centru, uzbūvētu stingrā saskaņā ar standartu TIA-942. OPTRON datu centrs ir pirmais Latvijā, kurš pilnībā atbilst BICSI 002 CLASS F3 prasībām. Centrs piedāvā klientu aparatūras izvietošanas pakalpojumus, fiziskus un virtuālus IT resursus klientu informācijas sistēmu augstas kvalitātes un drošības darbībai, kā arī nodrošina dažādas datu rezervēšanas iespējas saskaņā ar pasūtītāju vajadzībām.

Šobrīd uz SIA „OPTRON” bāzes ir izveidota grupa uzņēmumu, kuri ir orientēti uz konkrētiem darbības veidiem:

  • SIA „OPTRON”
  • SIA „IT System Solutions”
  • SIA „OPTRON Data Solutions”
  • SIA „Neodata”

Pirmie trīs uzņēmumi nodarbojas ar kompleksu risinājumu izstrādi (audits, projektēšana, realizācija, uzturēšana, uzraudzība un kontrole) IT, telekomunikāciju pakalpojumu un datu gabāšanas pakalpojumu jomā. Šie risinājumi nodrošina mūsu klientu biznesa efektivitātes paaugstināšanu un izdevumu optimizāciju telekomunikāciju un IT pakalpojumiem. Uzņēmumi OPTRON un OPTRON Data Solutions ir arī telekomunikāciju operatori un sniedz patērētājiem telekomunikāciju un datu centra pakalpojumus.

Neodata ir sistēmu integrētājs un izbūvē visa veida vājstrāvas sistēmas un dažādas nozīmes tīklus, ieskaitot maģistrālos telekomunikāciju tīklus. Uzņēmuma darbinieki, balstoties uz ilggadējo pieredzi un kvalifikāciju, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas gan iekšējo, gan ārējo tīklu būvniecībā, izpilda pilnu darbu ciklu, ieskaitot esošo sistēmu auditu (ja tas ir nepieciešams), projekta dokumentācijas izstrādi, darbu veikšanu un visas nepieciešamās izpilddokumentācijas izsniegšanu. Uzņēmums piedāvā kvalitatīvu servisu sistēmu uzturēšanai, kā arī telekomunikāciju tīklu un sistēmu tehnisko uzraudzību lieliem valsts un privātajiem klientiem.

SIA „Neodata” ir sava optisko savienojošo auklu (patchcords, pigtails) ražotne, kurā šie komponenti tiek ražoti saskaņā ar rūpniecības tehnoloģiju. Ražošanas process tiek pabeigts ar optisko parametru pilnu kontroli un mērījumu pasi katram izstrādājumam.

Tāpat Neodata piedāvā arī plaša spektra telekomunikāciju tīklu materiālu, elementu, instrumentu, aksesuāru, tehnoloģisko iekārtu, kā arī plaša sortimenta mēraparatūru un testēšanas ierīces no vadošajiem pasaules ražotājiem.

 

Mūsu mājas lapā tiek lietotas sīkdatnes. Turpinot iepazīties ar šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.